Врати и прозори по ваша мерка

Врвен квалитет на PVC профили, експресна изработка и тим на кој му верувате.

125

Задоволни клиенти

185

Изработени прозори и врати

15

Години искуство

185

Монтирани прозори и врати

Кои сме ние

За нас

Партнери сме на вашиот дом. По ваша желба и по ваша замисла. Во Алутек ги исполнуваме вашите соништа! Кај нас ќе најдете широка палета на профили со модерен и практичен изглед наменети за вашиот дом или деловен простор.

Зошто да не изберете нас?

  • Навремена испорака
  • Експресна изработка на прозорите и вратите
  • Врвен квалитет по современи стандарди
  • Модерен и практичен изглед

За да направиме најквалитетни PVC прозори и врати, Алутек користи најнови технички машини и систем за калапи. Нашите PVC профили и PVC столарија се познати поради нивниот квалитет.

Алутек прозорците и вратите се направени со една цел: да ви го разубававт животот и да ви го направат вашиот дом поудобен

  • Алутек прозорците имаат оптимална заштита од провала. Класата на отпор може да се утврди според личните потреби за безбедност.
  • Бучавата значи стрес – и не ја сакаме во нашите четири ѕида. Со нашите прозори, вашиот дом станува оаза на мирот.
  • Со нашите прозорски системи, ќе можете да ја контролирате потрошувачката на енергија во домот. Високите вредности за топлинска изолација, овозможуваат ниска потрошувачка на енергија
  • Нудиме огромен избор на бои и дизајни. Зависно од бараниот изглед на профилот и структурата на неговата површина, се применуваат различни постапки, на пример лакирање или ламинирање со фолија.

Што работиме

Услуги

Производство и монтажа на врати

Вратите се произведуваат од висококвалитетни материјали и по ваша мерка. Дизајнот и бојата вие си ја одбирате, а монтажата ја прави нашиот тим од професионални монтери чиј главен фокус е на квалитетот, за да се обезбеди издржлив и безбеден краен производ.

Производство и монтажа на прозорци

PVC прозорите ги правиме со специјални алати во нашата работилница по претходно земени мерки од вашиот дом или канцеларија. Процесот на монтирање вклучува отстранување на старите прозорци, подготовка на отворот за новите и нивно безбедно прицврстување на своето место.

Наши производи

Пвц Профили

...
8500 Platinum

BAUFENS Платинум UPVC профилен систем од 7 комори, со три нивоа на запечатување и трислојно стакло со уникатен дизајн и докажан квалитет, ви гарантира издржливост и безбедност. Baufens PLATINUM е профил од А-класа кој е меѓу најдобрите UPVC профили во Европа, тој е создаден од оригинални суровини кои се специјално подготвени за нашите клиенти.

...
8500 Gold

BAUFENS Gold UPVC профил со врвен квалитет и еден од најдобрите профили на пазарот. Изработен е од 7 комори, 3 нивоа на запечатување и трослојно стакло. Поради големата грижа за екологијата, внатрешниот дел на профилот е изработен од рециклиран материјал. Високиот стандард на производство и сертифицираниот квалитет го ставаат BAUFENS Gold во профилите од А-класа.

...
8500 Silver

Нашата сребрена серија на BAUFENS профили е изработена од оригинален материјал изграден во 7 комори со 2 типа запечатување и двојно стакло. Со својот дизајн на клиентите им нуди се што им е потребно од ПВЦ профили.

...
Baufens 7000 series

Нашата серија 7000 ви ги нуди сите придобивки што ги барате од модерен прозорец. Овој систем со пет комори е совршена комбинација на модерен дизајн и совршени пропорции.

...
Baufens Slide system

Лизгачкиот систем е практичен, заштедува простор и е совршен за балкони и тераси. Овој систем ви нуди максимално користење на просторот без разлика дали е во вашиот дом или на работното место. Комарците се едноставно решение за ефикасно спречување на влегување на комарци и други инсекти во просториите.

...
Достапни бои

Боите се достапни за сите видови на профили

Бел

Антрацид

Златен даб

Махагони

BAUFENS

ПРОФИЛИ СО ВРВЕН КВАЛИТЕТ

Дел од нашите проекти

Галерија

Контакт информации

Контактирајте нè

Адреса

Методија Андонов Ченто б.б., с.Арачиново, Скопје

Социјални мрежи

Facebook
Instagram

Телефон

+389 71 290 453
Loading
Your message has been sent. Thank you!